Zvířátka z křupek

Zvířátka na statku i u betléma

Tento týden patřil zvířátkům na statku! Objevovali jsme jaké zvuky vydávají, zapřáhli jsme koníky do opratí a pořádně si zaskotačili! Největší úspěch ale slavily křupavé kozičky, ovečky a slepičky, které jsme vyráběli z obyčejných párátek a kukuřičných křupek. Jde to o moc lépe než s tvrdými kaštany a radost z výsledku je zaručena!

Kristýnka se nám pochlubila svojí kozičkou a la dikobraz, kterou si sama doma vyrobila!

Zvířátka z křupek
Zvířátka z křupek

Pusťte se i vy do výroby křupavých zvířátek a sestavte si doma třeba celý betlém!

Můžete k tomu podávat Dětský svařák:

Na cca 3 sklenice:

  • 500 ml hroznového džusu
  • 1 lžíce koření na svařák (viz. níže)
  • 1 větší pomeranč
  • voda dle potřeby

Do hrnce nalijte asi 1 centimetr vody a nasypte koření, které v ní cca 10 minut povaříte. Pokud jste použili koření kusové (tzn. ne mleté), můžete ho v tuto chvíli vyjmout, pokud by vám v nápoji vadilo. Pokud ne, můžete ho samozřemě ponechat a budete mít intenzivnější chuť, neboť se vám bude do nápoje dál uvolňovat. Přidejte hroznový džus (koupíte ve větším supermarketu) a šťávu z jednoho pomeranče. Zbytek jeho dužiny klidně nakrájejte dovnitř také. Ohřejte na požadovanou teplotu (nevařte). Dle chuti a potřeby můžete samozřejmě i naředit nebo i přisladit,  i když džus považuju za sladký dost sám o sobě.

Mamince s tatínkem doporučuji si do této dětské verze loupnout panáčka něčeho ostřejšího 🙂

Recept jsme převzali od další úžasné maminky Báry, která píše blog o vaření pro děti Máma v kuchyni. Můžete si ho přečíst zde.

Příští týden nás čeká lekce s názvem MOJE RODINA. Nezapomeňte si s sebou přibalit do batůžku svou rodinnou fotku! O zábavu bude postaráno 😀