jarní kurz 2018

Začínáme v týdnu od 16. dubna!

Jaro už na nic nečeká a my v Letohrátkách nezůstáváme pozadu! Všichni lišáčkové už se těší na začátek jarního kurzu, který startuje v pondělí 16. dubna! A nebudeme vás dlouho napínat, nová barva batůžků je…. prostě jarní 🙂

Do pátku 13.4. doladíme rozvrh a dáme vám vědět rozdělení do skupinek – týká se účastníků Letohrátek i Malých muzikantů.

Připomínáme platbu kurzovného na náš účet do 16. dubna

účet č. 102 418 9228 / 6100 (Equa Bank)

variabilní symbol = rodné číslo dítěte

do poznámky uveďte příjmení dítěte

Faktury vám předáme osobně na lekcích. Stále platí příspěvek zdravotních pojišťoven 500 Kč na dítko, pro všechny, kteří tento rok ještě nečerpali.

lišáček Filípek
lišáček Filípek

Během prvního týdne získá každý lišáček na své lekci batůžek s tvořivým sešitem a cdčkem.

Můžete se těšit na krásné písničky a říkanky, díky kterým si děti rozšíří slovní zásobu, naučí se nové melodie, získají cit pro rytmus. Doma nebo v autě, cdčko s lišákem Filípkem vždycky přinese spoustu radosti! Jako vždy ho pro nás natáčí Tomáš Kyselka, herec a moderátor České televize. V jeho podání uslyšíte tradiční česká říkadla i méně známé básničky a písničky pro děti, které jsme pečlivě vybírali tak, aby byly zastoupeny jak jednoduché a notoricky známé rýmovačky pro ta nejmenší dítka, tak i složitější a artikulačně zajímavější lidová poezie.

Grafické návrhy výukových kartiček maluje stejně jako v podzimním a zimním kurzu skvělá Bětka Holcová, absolvetka místní ZUŠ a slečna oplývající mnoha talenty! Tomášovi a Bětce, stejně jako ostatním pomocníkům patří velké díky za to, kolik času přípravě našich materiálů věnují. Díky nim získávají Letohrátky svou originální tvář!

V Tvořivém sešitu nás čeká 10+1 zbrusu nových témat k výtvarné a tvořivé činnosti. Budeme zkoušet zajímavé techniky, pracovat s různými materiály a objevovat svět umění pro nejmenší 🙂 Připravte se na to, že na lekcích se můžeme umazat od barev, nebo polít vodou – proto prosíme, berte s sebou pro děti náhradní oblečení pro stav nouze 🙂

O roli umění ve vývoji dítěte mluví mimo jiné také naši patroni, Jana a Lukáš Holcovi: „Díky své dlouholeté rodičovské i kantorské praxi jsme přesvědčeni o nezastupitelné roli umění ve vývoji dítěte. Zvuky, tvary, tóny, barvy, vůně, slova, rytmus, řeč, pohyb, gesto, hra, zaujetí, pozornost, spoluúčast, laskavost, respekt k druhému, poznávání vlastních hranic… tím vším by mělo být dítě obklopeno zejména v rodině, v milujícím a inspirativním okolí.“

Chceme být vaší inspirací, jak trávit společný čas s dětmi vesele, hravě a přitom podporovat jejich přirozenou touhu objevovat svět a rozvíjet svůj talent všemi směry!

Moc se na vás těšíme! Katka, Lucka, Helča – vaše lektorky

Těšíme se na vás 16. dubna!
Těšíme se na vás 16. dubna!