Tipy pro malé kutily!

Všechny děti napjatě čekají, co se to skrývá v dřevěném kufříku! Dvířka se otevřou a dětem se rozzáří očka jako na Vánoce 🙂 Kufřík je plný opravdového nářadí!

Tentokrát vám Filípek přináší několik tipů jak vybavit dětskou dílnu!

Kufřík s nářadím ve výbavě batolátka určitě nesmí chybět – vyhrají si s ním jak kluci, tak holčičky i jejich tatínci 😀 Pro menší děti doporučujeme dřevěné ponky se zatloukacím kladívkem. Nástroje neobsahují ostré části, o které by se dítko mohlo poranit a zajistí tak jejich bezpečné používání. Kvalitních výrobců je mnoho, mezi osvědčené firmy patří Legler, Detoa, Bigjigs Toys, u nichž máme jistotu, že dodržují evropské normy pro bezpečnost hraček a použité materiály, barvy a laky jsou vhodné i pro ty nejmenší „ochutnávače“ 🙂

Pracovní stůl s nářadím Legler

Pro starší děti, které už umí s nástroji zacházet, pak můžeme vybírat z různých sad a kufříků, které obsahují nástroje věrně zpracované tak, aby působily jako opravdové nářadí. Pilka je ostrá, s kladivem se dají zatloukat hřebíky, šroubovák si může na opravy vypůjčit i tatínek 🙂

U nás zvítězila sada nářadí od Bigjigs Toys v dřevěném kufříku.

Kufřík s nářadím Bigjigs Toys

Největší výběr různých druhů ponků, pracovních stolků, kufříků a sad dřevěného nářadí najdete na webu Dvě děti.

A co dál? Slyšeli jste už o nůžkách, které stříhají jen papír? Jsou to nůžky, jejichž čepel je speciálně upravená tak, aby ustříhla jen papír. Žádný jiný materiál s nimi nerozstříháte! Proto jsou skvělé pro nejmenší děti, které se začínají zajímat o stříhání. Mají kulaté špičky a děti se o ně nemohou poranit. Nestříhají vlasy, látku, neporaní kůži a nevedou elektřinu. Dají se koupit v běžném papírnictví.

Posledním Filípkovým tipem na tvořivé aktivity je kulatý štětec Jovi. Má pevné štětinky, takže se s ním dětem lépe pracuje než s klasickým měkkým kulatým štětcem. Zároveň do sebe ale nasaje více barvy než plochý štětec a malování s ním je o to jednodušší. V úchopové části má po obvodu prstenec, který zabraňuje skutálení ze stolu. Je to výborný pomocník pro každé batolátko!