Africká zvířátka

Slavíme svátek všech dětí se zvířátky z Afriky!

Tento týden nás čeká DEN DĚTÍ! A my ho v Letohrátkách oslavíme lekcí o zvířátkách z Afriky!

Zahrajeme si na obrovské slony s dlouhými choboty, zařveme z plna hrdla jako králové zvířat lvi, budeme se po sobě opičit a skákat jako opičáci, natahovat krky jako žirafy! Bude to zkrátka pravá africká divočina 🦁🐘🐵🦓

Můžete se těšit také na další hru od společnosti Granna. Tentokrát si zahrajeme PUZZLE africká zvířátka.

PUZZLE zvířátka
PUZZLE zvířátka

Skládací obrázky typu puzzle jsou v batolecím období velmi důležitou pomůckou pro rozvoj takových dovedností jako je například pozornost, koordinace oko-ruka, vnímání jednotlivostí a celku, procvičování jemné motoriky. Skládání puzzlí vyžaduje soustředěnou práci a pomáhá dítěti rozvíjet vlastní trpělivost a pozorovací schopnosti.

Hra obsahuje celkem 4 obrázky v různých variantách obtížnosti. U nejmenších dětí začínáme s obrázkem gorily, který se skládá ze 4 dílků. Když dítko zvládne obrázek sestavit, můžeme pokračovat se složitějšími obrázky, které čítají 6, 9 a 12 dílků.

PUZZLE ZVÍŘÁTKA volně navazují na hru PUZZLINO – jednodušší verzi, kde se spojují pouze dva dílky a tvoří se logické dvojice.

PUZZLINO
PUZZLINO

Puzzlino jsme si vyzkoušeli na lekcích u pana doktora, který nás na prohlídce zkoušel z toho, co všechno jsme se už dokázali naučit! Hra podporuje logické myšlení, poznávání a pojmenování zvířat, předmětů a hraček. Obsahuje 12 kartiček s a je vhodná i pro ta nejmenší batolátka, která se skládačkami teprve začínají. Dílky jsou vyrobeny z pevného kartonu, jak jsme u Granny zvyklí, a tak jsou téměř nezničitelné.

Obě hry jsou výbornou pomůckou k rozvoji řeči. Rodič s dítkem pojmenovává, co vidí na obrázku, kam jednotlivé dílky navazují, vypráví příběhy. Na nic nespěchejte, z počátku to chce trpělivost na obou stranách! Ve chvíli, kdy dítko skládá samo, obohacuje a rozvíjí svou vnitřní řeč, která je nejen v tomto období nesmírně důležitá. Je to také zábava a velké dobrodružství, hledat dílky, které k sobě patří a postupně vyskládat celý krásně ilustrovaný obrázek. „Na tomhle dílku je slůně s chobotem a drží se maminky za ocas. Kde je asi dílek s maminkou slonicí?“ Hledací hra může začít 🙂

Těšíme se, až si spolu zahrajeme!

Krumlovská batolátka se těší na vysvědčení!

Všichni krumlovští zpozorněte! V červnových Novinách města Český Krumlov vyšel článek o našich Letohrátkách! Dočtete se tam mimo jiné o tom, kdo všechno za projektem stojí, kdo pomáhal při jeho vzniku, kolik dětí kurzy Letohrátek v tomto školním roce navštívilo a co pro vás chystáme na prázdniny! 🙂 Pokud jste Noviny nenašli ve své schránce, nebo bydlíte mimo Český Krumlov, můžete si je stáhnout zde. Kdo z vás se najde na otištěné fotografii?

… a to ještě není všechno!

Protože je v pátek DEN DĚTÍ, rozhodli jsme se vám udělat radost! Připravili jsme pro vás nádherné maňásky lišáčky, kočičky a kašpárky, které vykouzlí štěstí v očích každého batolátka! Roztomilý kukuč maluje úžasná výtvarnice paní Sylva Muselová, každý maňásek je stoprocentní originál! K dostání jsou přímo v Letohrátkách a jejich koupí přispějete chráněné dílně Charity sv. Alexandra, kde maňásky ušili lidé se zdravotním postižením.