V ptačí říši

Na skok v ptačí říši :-)

Tentokrát se s Filípkem vydáváme na průzkum do ptačí říše a poznáváme různé druhy ptactva. Páv, labuť, sýkorka, slepička, kos…. každý ptáček je nějak zajímavý a my se o nich leccos naučíme!

Zahrajeme si na rodiče a nakrmíme hladová ptáčátka v našem hnízdě. Procvičíme si u toho jemnou motoriku, koordinaci pohybu a samozřejmě i soustředění! Zjistíme, co všechno létá a budeme také tvořit!

Inspiraci na domácí tvoření můžete načerpat na těchto skvělých stránkách www.pipasik.cz, kde si kromě mnoha jiných aktivit můžete zdarma stáhnout krásné skládačky ptáčků, kteří v zimě nejčastěji navštěvují naše krmítka.

A protože je letos zima dlouhá, nesmíme zapomínat na naše kamarády ptáčky, kteří to s hledáním potravy nemají jednoduché. Můžeme jim doma vyrobit pochoutky z obyčejných surovin, jako jsou slunečnicová semínka, ovesné vločky, mák, dětské piškoty, nebo přímo ze směsi zrní pro ptáčky, které jsou nyní k dispozici v mnoha prodejnách. Výše zmíněné přísady stačí rozmíchat v rozpuštěném tuku (sádlo, omega), nandat do formiček (například silikonová tvořítka na led, kelímky od jogurtu, formičky na muffiny), přidat provázek a nechat ztuhnout v lednici. Při všech těchto krocích nám jistě velmi rádi pomohou naši malí pomocníci a radost ze společně stráveného času bude ještě o to větší, až se vydáte na procházku a krmítko pověsíte na strom nebo keřík.

ptačí mls
ptačí mls