ROZVÍJÍME SUPERSCHOPNOSTI VAŠICH DĚTÍ!

Věděli jste, že každé dítě se narodí jako superhrdina? Zejména v období do svých tří let projde bouřlivým rozvojem na všech frontách. Učí se lézt, sedět, stát, chodit, mluvit, osamostatňovat se v různých oblastech praktického života. V tuto dobu funguje jako houba – ze svého okolí nasává všechny vjemy a zkušenosti, které ukládá  a následně zpracovává, aby je později mohlo využít v reálných životních situacích. Kdybychom se tímto tempem rozvíjeli celý život, asi bychom zírali na to, co bychom byli schopni dokázat!

V Letohrátkách pro děti připravujeme (NE)obyčejné hry, které je zábavnou formou podporují v jejich přirozeném vývoji. Za každou aktivitou a zdánlivě jednoduchou hrou se skrývá pečlivě vytyčený cíl. Soustředíme se na rozvoj mnoha klíčových oblastí:

Řeč, která souvisí s hrubou i jemnou motorikou.

Koordinace pohybů, orientace v prostoru.

Matematické schopnosti a logické myšlení, chápání dějovosti.

Paměť a pozornost.

Konstrukční a kreativní schopnosti.

Sebedůvěra, sociální dovednosti.

Zrnko se přidá k zrnku a protože jsou všechny tyto schopnosti a dovednosti velmi úzce spojeny, posilujeme je společně.

Rádi na našich kurzech vítáme babičky, tatínky, tety, sourozence – zkrátka všechny, kteří se mají zájem připojit se ke svým nejmenším a zažít s nimi dobrodružství při objevování světa. Společný čas je nejvíce drahý a proto v Letohrátkách na stopro a s radostí podporujeme rodinné vazby! Podívejte se na některé výjimečné momenty z lekce „V ptačí říši“:

Děti se na lekcích učí také sociálním dovednostem – pozdravit se, dát přednost kamarádovi, rozdělit se, připojit se ke společné hře, stolovat, uklízet. To vše se děje pozvolna, nemůžeme očekávat, že děti budou ihned „hotové“ a osvojí si všechna společenská pravidla. Jsou to malé, drobné krůčky, které pak vedou k tomu, že Letohrátkové děti dokáží mnohem lépe reagovat na moderovanou činnost, jsou sebejistější v kolektivu, neprosazují však pouze své zájmy, jsou ochotné a otevřené vzájemným dohodám. Půjčují si věci a domlouvají se podle svých potřeb. Nebojí se vyjádřit své pocity.

 

Tento týden jsem byla obzvlášť pyšná na naše školkáčky – děti z odpolední lekce, kterým už je daleko přes tři roky a z větší části jsou v Letohrátkách od jejich založení na podzim 2017. Mám pocit, že během našich lekcí udělali obrovský krok k tomu, aby z nich dál rostly spokojené a sebejisté děti, znalé svých talentů! A jsem moc vděčná, že jsme u toho!

Budete-li mít chuť dozvědět se více o tom, proč a jak Letohrátky vznikly a jak to u nás chodí, poslechněte si rozhovor (stačí kliknout na „přehrát“) se záznamem z lekce Domácí mazlíčci v pořadu Kafemlýnek.