Recept na nejkrásnější rodinný dárek!

Maminka, tatínek, sestřička, bratříček, babička, děda, teta, strýček… ti všichni tvoří jednu velkou RODINU! Tento týden se v Letohrátkách zabýváme tématem rodina a vším, co s ní souvisí. Zároveň se nám lehounce přehoupne listopad na prosinec – nechceme vás strašit, ale Vánoce už ťukají na dveře! A proto vám teď prozradíme jedno malé tajemství na ten nejkrásnější dárek letošních vánoc pro všechny členy vaší rodiny!

Tím nejcennějším, co můžeme o Vánocích darovat je společně strávený čas! Víte, že i tenhle dárek se dá docela elegantně zabalit pod stromeček?

Co budete potřebovat:

dárkovou tašku

litrovou zavírací sklenici

ozdobnou stuhu

košíčky na muffiny

přáníčko nebo ozdobnou kartičku

a k tomu tyto ingredience:

  • 300 g hladké mouky
  • 2 lžičky kypřicího prášku
  • 2 lžičky koření do perníku
  • 100 g sekaných lískových oříšků
  • 140 g směsi sušeného tropického ovoce, nasekaného
  • 100 g třtinového cukru

Jak postupovat:

Prosijte mouku s kypřicím práškem. Směs nasypte do litrové, dobře uzavíratelné sklenice a na ni postupně opatrně navrstvěte ostatní  přísady tak, jak jsou za sebou v seznamu. Dobře uzavřete a připojte kartičku s receptem na „Vánoční muffiny“. Sklenici dobře uzavřete a ozdobně k ní připevněte třeba dřevěnou lžíci nebo košíčky na muffiny s vánočním motivem.

A teď to tajemství:

Na kartičku s receptem vepište speciální návod:

Tatínku, vyndej ze šuplíku velkou mísu. Maminko, připrav mi, prosím, pořádnou měchačku a zavaž mi kuchařskou zástěru. Nezapomeň i na brášku, sestřičku – budeme kuchtit spolu! Babičko, pomoz mi do mísy vysypat všechny dobroty z té velké sklenice, co jsi našla pod stromečkem. Já uprostřed udělám důlek. A ještě jeden důlek udělá brácha. Tatínku, z ledničky mi vyndej 2 vejce – pomůžu Ti je rozklepnout do mísy – jedno já a jedno sestřička. Zkontroluj, aby tam nezbyly žádné skořápky. Teď to všechno zamíchám. Bráška a ségra taky. Dědečku, odměř mi 300 ml mléka a nalij to do mísy, znovu to zamícháme. Maminko, odměř mi 100 g másla a rozpusť ho v mikrovlnce. Naposledy to zlehka promícháme a teď přijde ta legrace – budeme to společně plnit do košíčků na muffiny. Ještě, že máme ty zástěry! Babi, vezmi si brýle a nastav troubu na 180 °C. Až bude předehřátá, dáme muffinky péct na 18–20 minut dozlatova. Děda nám to pohlídá a my se jdeme všichni umýt! 🙂

A to je vše! Pak už jen zbývá vánoční muffinky společně ochutnat a užít si pohodový rodinný čas! Text receptu můžete libovolně upravovat dle vaší rodinné situace. Původní recept naleznete zde.

Tento dárek je neotřelý, jedlý, nenáročný a přináší radost, lásku a hodně zábavy – máme osobně vyzkoušeno! Ti, kteří ho dosud nalezli pod stromečkem, posílali veselé fotky z rodinné kuchařské velkoakce a hlásili, že tolik zábavy si už dlouho neužili! 🙂 Věříme, že i vy s ním sklidíte velký úspěch a darujete svým blízkým štěstí přítomného okamžiku, tak s chutí do toho!