Malý méďa

Hrajeme si s Malým méďou

Tento týden zažíváme dobrodružnou polární výpravu za arktickými a antartkickými zvířátky! Poznáváme tučňáky, lední medvědy, polární lišky a dokonce i obyvatele dalekých zimních krajin – eskymáky. Postavit iglú, nachytat ryby a uvařit z nich rybí polévku, to jsou jen některé úkoly, které nás na lekcích čekají.

Potkáme se také s Malým méďou!

Není to medvídek polární, má hnědý kožíšek a žije ve svém pelíšku v lese. Naučil se spoustu věcí, které nám chce ukázat a vyprávět nám o nich. Jak se staví sněhulák? Kolik koulí na něj máme připravit? A co všechno si malý méďa obleče, aby mu nebyla venku zima? To všechno nám ukáže tato krásná hra od Granny.

Malý méďa je hra pro nejmenší děti ve věku 2 – 4 roky, nabídnout ji však bez obav můžeme i menším batolátkům. Pevný karton vydrží i ochutnávání a broušení prvních zoubků a veselé obrázky spolehlivě zaujmou zvědavá očka malých průzkumníků.

Puzzle Malý méďa
Puzzle Malý méďa

Hra je uzpůsobena k tomu, aby děti hrály s rodiči nebo sourozenci, v různých variantách ji však zvládne i každé dítko samo. Obsahuje osm skládaček a každá z nich má 3 dílky, které do sebe zapadají jako puzzle.

Cílem hry je správně spojit jednotlivé dílky všech skládaček a odvyprávět tak dobrodružství malého médi. Návod nabízí 4 varianty hry, tím se však nemusíme omezovat a směle si můžeme vymýšlet další způsoby a pravidla hraní.

Výtečnou vlastností této hry je, že kombinuje procvičování jemné motoriky spolu s rozvojem řeči a pozorovacími schopnostmi. Učí děti porozumět dějové posloupnosti a logicky přemýšlet nad tím, jak na sebe obrázky navazují. Stejně jako jiné hry od Granny ji doporučuje Asociace klinických logopedů ČR.

Hra Granna Malý méďa
Hra Granna Malý méďa