Filípkovy podzimní tipy

PODZIMNÍ LEKCE je v plném proudu! Lišáčci objevují podzimní barvy, tvary, vyrábí draky, učí se, jak fouká vítr, ochutnávají dary přírody – jablíčka a výtečný mošt!

Filípek pro Vás má několik nápadů na to, jak podzimní dobu prozkoumat dalšími způsoby:

Výsledek obrázku pro podzim kniha

PODZIM od Susanne Rotraut Bernerové je velkoformátová obrázková kniha ze série knih Jaro-Léto-Podzim-Zima, které jsou vzájemně propojeny společnými postavami. Můžete tak sledovat jejich příběh v průběhu celého roku. V knize není žádný text, ale velmi vydařené ilustrace. Ponouká nás k tomu, abychom si s dětmi vyprávěli, vymýšleli příběhy obrázkových postav a popisovali, co se na které stránce zrovna děje. Knížka obsahuje mnoho detailů a na každé stránce budete mít co objevovat! Budete-li mít štěstí, můžete si ji vypůjčit v naší krumlovské dětské knihovně! 🙂

Další tipy na podzimní čtení si prohlédněte na úžasném blogu pesleří.

Není dostupný žádný alternativní text.

Pro všechny tvořílky přinášíme tip na PODZIMNÍ MANDALY k vytištění. Vybarvovat můžete prstovými barvami, štětcem, voskovkami, fantazii se meze nekladou! Mnoho různých motivů si můžete stáhnout zde.

Související obrázek

Podzimním aktivitám se věnuje také nový časopis šikulka, který jsme dnes představovali dětem na odpolední školkové lekci. ČASOPIS ŠIKULKA je určen dětem ve věku 3-7 let, ale některé aktivity se dají směle nabídnout i menším dětem! Stojí 25 Kč a dá se předplatit, takže vám bude létat přímo do schránky. Za málo peněz je to hodně radosti! Uvnitř najdete spoustu aktivit, nápadů, pohádek, rébusů a tipů na tvoření! Nahlédnout do něj můžete v krátké recenzi zde.

A protože k podzimu patří barvy, zahrajte si barevnou hru DUHA, kterou jsme vám již představovali v dřívějším článku. S touto báječnou deskovou hrou pro nejmenší děti sklízíme úspěch na každé lišácké lekci, určitě se bude líbit i vám!

Duha - edice Smysly