Advent se blíží, připravme se na něj!

S blížícím adventem vyvstává otázka – jaký adventní kalendář našim batolátkům připravíme?

Klasika s okýnky a čokoládou už tak úplně neletí. My vám přinášíme tipy na to jak být trochu více kreativní a připravit pro děti opravdu krásné překvapení 🙂

Adventní kalendář andělé na vánoční pouti

Adventní kalendář Andělé na vánoční pouti - 1 Adventní kalendář Andělé na vánoční pouti - 6

Adventní kalendář s vystřihovánkami pro děti od 3 do 8 let. Existuje mnoho symbolů, které patří k vánočnímu a předvánočnímu času, bez nichž si už neumíme tuto dobu představit. Adventní věnec, vánoční stromek, svíce nebo zvonek jsou takové symboly, s nimiž má každé dítě spojen nějaký význam. K této době však patří nejen symboly, ale i některé osoby, jako Mikuláš, Jezulátko a andělé. Ti nás doprovodí až ke Štědrému večeru. Každý den si můžete vystřihnout jednoho anděla a zavěsit ho na krásnou andělskou girlandu. Každý anděl je jiný a je také spojen s jiným příběhem. Na konci této cesty možná jednotliví strážní andělé získají pro vás nový význam. K zakoupení zde.

Advent plný zábavy s Radostí v písku

adventni kalendar

Adventní kalendář dětem nabízí každý den jeden obrázek k pískování, který si mohou zavěsit na zeď a vyplnit tak celou zeď 24 obrázky s adventní tématikou. Do kalendáře jsou zapracována i významnější data, které nás provází k Štědrému dni. Ve významnějších dnech před Vánoci mají kartičky kalendáře svůj vlastní obrázek. Zde si můžete kalendář objednat a nebo alespoň prohlédnout krásné šablony, které obsahuje a které se dají využít i k dalšímu tvoření!

Perníčkový kalendář od Tescomy

Perfektní sada pro přípravu originálního perníkového adventního kalendáře i vánočního cukroví. Obsahuje 6 plastových vykrajovátek, červenou stuhu (5 m), nerezové háčky (30 ks) a sponu pro uložení vykrajovátek, která slouží i jako vykrajovátko otvorů v perníku. Návod a recept je uvnitř balení – stačí se do toho jen pustit! Zábava pro celou rodinu je zaručena, zapojíte-li do přípravy kalendáře i samoté děti! Mohou míchat těsto, válet, vykrajovat, zdobit, navlékat – rozhodně to pro ně bude velké dobrodružství! Na eshopu Tescoma už je beznadějně vyprodán, sehnat ho ale stále můžete zde.

Plastelínový adventní kalendář

PLAYTIVE® JUNIOR Adventní kalendář plastelína

Všem kreativním človíčkům jistě udělá radost adventní kalendář s plastelínou a pomůckami ke tvoření! Každý den si děti mohou otevřít okénko s kelímkem plastelíny, nožíkem, vykrajovátkem a dalšími překvapeními. Modelovat mohou i nejmenší děti a tak s tímto tipem určitě neprohloupíte. K zakoupení např. v Lidlu, různé sady nabízí i jiní výrobci.

Adventní pohádkový kalendář na CD

Adventní pohádkový kalendář Adventní pohádkový kalendář 3 (2CD)

 

 

 

 

 

Všem, kteří s dětmi rádi poslouchají pohádky, přinášíme tip na pohádkové adventní kalendáře na CD. Na trhu je jich hned několik, obsahují vždy 24 pohádek – na každý den jedna pohádka, od 1. prosince až do Štědrého dne! Josef Somr, Naďa Konvalinková, Václav Vydra, Jana Boušková, Otakar Brousek a řada dalších herců interpretuje moderní ale i klasické české pohádky a také pohádky s vánoční a zimní tématikou. K zakoupení dle vašich preferencí zde, zde a zde.

Vánoce pro kočku – knižní adventní kalendář

Na obrázku může být: 1 osoba

Kniha Vánoce pro kočku 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh je pohádkový adventní kalendář, který přináší na každý prosincový den jeden tajuplný příběh.
Tři děti staví s tatínkem po celý prosinec betlém, každý večer kousek – oblohu, figurku, hvězdu. A každý večer jim pak betlémská Kočka vypráví jeden příběh. O volkovi, o oslíkovi, o andělíčcích a cukroví, proč jsou koledy tak hezké či co měla Svatá rodina o Vánocích k večeři, o vlasatici i o třech králích nebo o koni, slonu a velbloudovi, kteří ke třem králům zprvu vůbec nepatřili. Také o tom, jak si ovečka povídala s vlkem, proč bývá o Vánocích sníh, jak se stalo, že s Mikulášem chodí i čert, proč slavík zpívá nejkrásněji v noci a jak to, že jmelí roste na stromech.

Knihu si můžete osobně zakoupit na setkání s jeho autorkou, které proběhne kousek od Krumlova!

Autorské čtení knihy Vánoce pro Kočku aneb 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh s Terezií Radoměřskou proběhne 29. listopadu v Kvítkovicích u Českých Budějovic.

Poslechneme si u kamen jeden z příběhů, děti si mohou vymalovat postavičky z knihy a také si s Terezií poslechnout hudbu a naučit se vánoční písničku. K tomu si společně dáme nealko punč a něco malého k zakousnutí. Knihu si budete moci zakoupit přímo na místě i s věnováním od Terezie. Cena knihy na tomto setkání je 200 Kč za kus. Více informací o této události se dozvíte zde.

Adventní leporelový kalendář

Pro milovníky knih přinášíme ještě tip na adventní kalendář sestávající se z pětadvaceti samostatných leporel pěti velikostí, tvořících dohromady důmyslnou skládačku na principu puzzle. Malé knihy jsou číslované a na jednotlivé dny adventu připadá jeden příběh. Poslední kniha je malý zpěvník nejznámějších koled, které děti mají rády. Kalendář z leporel se nevyhazuje jako ten čokoládový, celý rok může spát někde v krabici spolu s betlémem, až přijde nový advent, děti si s ním pohrají znovu. K zakoupení zde.

Tak trochu jiný kalendář od Kikedu

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí

Pro starší děti od 3-4 let se můžeme inspirovat také u Kikedu, kteří vydávají tak trochu jiný adventní kalendář. Není totiž ani o hračkách, pamlscích a sladkostech, ale o prožívání a vztazích! Na každý den je pro děti připraven úkol, který se týká vztahů, rodiny, tvoření a vánoc. Takové úkoly můžete vymyslet i vy, přímo na míru vašim malým človíčkům, stačí si trochu polámat hlavu a napsat 24 drobných dopísků. Inspirovat se můžete přímo u Kikedu.

Pokud byste přeci jen chtěli více klasiky – můžete si třeba v Kiku nebo v Lidlu koupit látkový nebo papírový kalendář s maličkými pytlíčky a naplnit je dle vašeho uvážení.

https://www.lidl-shop.cz/media/842216c7fdc0945df512783089c63661.jpegMy jsme loni plnili například sušeným ovocem, perníčky, lodičkami ze skořápek vlašských oříšků, ozdobičkami na stromek, rolničkami, zvonečky a dalšími drobnostmi. Do pytlíčků můžete schovat také součásti z Vánoční sváteční dílny od Granny, kterou si můžete koupit přímo u nás v Letohrátkách za 169 Kč.

Výsledek obrázku pro vánoční dílna pygmalino

Tematicky zaměřená kreativní souprava, díky které si děti mohou vytvořit nádherné dekorativní vánoční ozdoby. Mikulášové, sněhuláci, andílci, perníčky a stromečky v několika velikostech čekají na čtyřech arších ze silného, pevného kartonu. Z jedné strany jsou tyto motivy barevné a k jejich ozdobení slouží přiložený aršík barevných nálepek různých tvarů. Z druhé strany jsou všechny tvary bílé a poskytují dětem prostor pro tvořivou práci s pastelkami, fixy apod., a to jak podle přiložených vzorů, tak na základě vlastní fantazie.  Některé dekorace je možné díky přiloženým stojánkům postavit, jiné zavěsit (šňůrky nejsou součástí balení). Po vytlačení jednotlivých motivů z archů umožňuje sada i další využití – všechny čtyři archy lze použít jako šablony, s jejichž pomocí si děti mohou všechny motivy překreslovat na libovolný podklad a vytvářet tak nekonečné množství vlastních ozdob s nejrůznějším dekorem.

Obsah balení:
1 velký stromeček k postavení
2 menší stromečky k zavěšení
3 větší figurky (Mikuláš, andílek a sněhulák) do stojánku
6 figurek ve dvou velikostech (2 Mikulášové, 2 andílci a 2 sněhuláci) k zavěšení
6 perníčků ve třech velikostech (3 srdíčka a 3 hvězdičky) k zavěšení
3 stojánky
4 archy šablon (vzniknou po vytlačení jednotlivých motivů)
1 aršík s barevnými samolepkami
ADVENT MŮŽE ZAČÍT 🙂