Letohrátky

Lišácký pozdrav z karantény! :-)

Milé maminky malých lišáčků a muzikantů,

V zimním kurzu nám zbývají ještě tři lekce Letohrátek a pět lekcí Malých muzikantů, které uskutečníme, jakmile to bude bezpečné pro všechny zúčastněné. Učebna a pomůcky projdou celkovou dezinfekcí, protože zdraví dětí, maminek i nás lektorek je pro nás prioritou! Před čtrnácti dny proběhla v učebně poslední lekce a potvrzujeme, že nám během této doby nikdo nehlásil žádné infekční onemocnění.

Na jaro jsme pro vás chystali spoustu novinek a překvapení. Štěstí nám nepřeje, přesto ale věřím, že vám uděláme radost a některé akce se nám podaří realizovat v náhradních termínech.

Před Velikonocemi jsme pro vás připravovali jarní novinku – dobrodružnou stezku s hravými úkoly a odměnovými balíčky pro batolátka a jejich starší brášky a sestřičky. V květnu jsme měli naplánované oblíbené květinové fotografování ke dni maminek s Lenkou Zárubovou. V červnu pak oslavu dne dětí, velké finále školního roku, předávání vysvědčení a loučení s dětmi, které nastoupí do školky. Čekal nás také výlet za zvířátky na kozí farmu a na poníky!

květinové focení maminek
květinové focení maminek

Situace pro nás není úplně jednoduchá, a proto budeme vděční, když nám zachováte přízeň a až se Letohrátky opět otevřou dětem, pozvete k zápisu i své kamarády a kamarádky, ať se sejdeme v hojném počtu a milé společnosti, jako tomu bylo doposud!

Aktuálně jsme součástí iniciativy „Podpoř Krumlov!“. Budeme moc rádi, když nám na tomto webu zveřejníte hodnocení nebo krátkou recenzi, jak se vám u nás líbí a co vám lišácké kurzy přinesly!

Na našem facebooku naleznete několik tipů od maminek našich lišáčků a muzikantů – co nyní doma s dětmi dělají. Tvoření, vaření, recepty na koláčky a křupavé rohlíky, zahradničení a dokonce i jednu pohádku!

 

Není naším cílem zahltit vás spoustou nápadů a návodů na domácí aktivity – na internetu je jich nepřeberné množství a může to být dokonce trochu frustrující. Úkolem nás maminek není neustále vymýšlet nějakou zábavu. Pečujte také o svou pohodu, myslete na sebe a nehoňte se za přípravou dokonalých aktivit. Naše rada je taková: pozorujte, co děti zajímá a nechte je se realizovat. Sdílejte s nimi pozornost, i kdyby to znamenalo, že strávíte dvacet minut přeléváním vody z jednoho kelímku do druhého, navlékáním těstovin na špejli, nebo párováním ponožek. Dopřejte jim „obyčejnost“, teď je ten správný čas!

I tak pro vás připravujeme několik zajímavých činností, které u malých lišáčků a muzikantů určitě zabodují a zpestří váš společný čas! A když půjde do tuhého, nastane domácí ponorka, pusťte si naše CD, připravte vařečky a zatancujte si! Můžete nám poslat video nebo fotku, jak se u toho bavíte. Uděláte nám tím radost 🙂

Moc vás všechny zdravíme!

Katka Vágaiová